15 listopada 2017 | Netwise S.A., spółka portfelowa Runicom S.A., za trzy kwartały 2017 roku wypracowała zysk netto w wysokości 649.914,06 zł.

W trzecim kwartale Netwise S.A. skupiała się na realizacji projektów wdrożeniowych z zakresu CRM rozpoczętych jeszcze w poprzednich kwartałach 2017 roku. Jednocześnie aktywnie pozyskiwała kolejnych Klientów zainteresowanych wdrożeniami platformy Microsoft Dynamics CRM.

Na koniec trzeciego kwartału 2017 roku spółką osiągnęła przychody netto ze sprzedaży na poziomie 6.876.733,78 zł, co stanowi wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku w którym wyniosły one 6.577.576,00 zł.

Po trzecim kwartale 2017 spółka zanotowała zysk netto w wysokości 649.914,06 zł. W analogicznym okresie poprzedniego roku spółka odnotowała stratę na poziomie 11.204,02 zł. Na poprawę wyniku wpłynęło głównie obniżenie kosztów usług obcych jak również opisany wyżej wzrost przychodów.

Netwise S.A. jest liderem na rynku wdrożeń platform biznesowych (CRM/xRM) w Polsce. Spółka oferuje usługi zarówno z zakresu wdrożeń jak i konsultacji związanych z systemami CRM (Customer Relationship Management).

Ponadto Netwise S.A. dostarcza kompleksowego wsparcia w ramach IT Governance, dotyczącego wszystkich technologii informatycznych wykorzystywanych w audytowanych i zarządzanych przez Netwise S.A. przedsiębiorstwach.

Spółka opiera się na platformie Microsoft Dynamics CRM i technologiach Microsoft (m.in. Exchange Server, Microsoft SharePoint Server), a także systemach wspierające biznes xRM (eXtended Relationship Management), zapewniając także outsourcing tych systemów.

Netwise S.A. zapewnia klientom nieposiadającym odpowiedniej infrastruktury IT, lub chcącym uniknąć inwestycji w rozbudowę i utrzymanie infrastruktury IT, rozwiązania cloud computing oparte na modelu SaaS (Software-as-as-Service) oraz S+S (Software + Services).

Spółka wspiera klientów także poprzez zapewnienie, rozwinięcie i utrzymanie systemów informatycznych wspierających biznes. W skład takiego outsourcingu IT dla klientów zalicza się m.in. zarządzanie infrastrukturą programowo-sprzętową, zdalne zarządzanie systemami czy projektowanie architektury nowych rozwiązań.

Netwise S.A. jest niekwestionowanym liderem wdrożeń platform biznesowych opartych o Microsoft Dynamics CRM. Spółka zdobyła wiele nagród, za jakość wdrożeń i za pozycję na rynku w Polsce, w listopadzie 2016 roku ponownie otrzymała tytuł Partner of the Year, podobnie jak w latach 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 i 2015. W 2015 roku została wyróżniona najbardziej prestiżowym globalnym tytułem przyznawanym najlepszym partnerom Microsoft w zakresie CRM – Inner Circle. Otrzymała również nagrodę Microsoft Dynamics Reseller of the Year 2015. Reseller of the Year to najwyższe wyróżnienie dla partnerów Microsoft Dynamics i przyznane po raz pierwszy integratorowi z Polski. W 2016 roku Netwise S.A. jako jedyny w regionie CEE partner Microsoft osiągnął najwyższą możliwą kompetencję w zakresie implementacji produktów chmurowych: Microsoft GOLD Cloud Customer Relationship Management.

Runicom S.A. poprzez podmiot zależny Runicom Capital (Cyprus) Ltd. posiada 289.500 akcji Netwise S.A., które stanowią 28,44% w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów.